GIS v plánování měst a regionů
Masarykův ústav vyšších studií Vás srdečně zve na 7. ročník odborné konference GISPLAN – GIS v pánování měst a regionů, která se uskuteční 31. října 2023.
Do programu jsou mimo jiné zařazeny tématické okruhy Mapové portály pro veřejnou správu, Statistický portál ČSÚ a Inteligentní dopravní systémy.
V případě zájmu je možné se registrovat na tomto odkazu.
K dispozici je již podrobný program.
Regional development between theory and practice
The Masaryk Institute of Advanced Studies of the Czech Technical University in Prague invites you to the 12th annual conference Regional Development Between Theory and Practice. This year on the topic Regional Development as part of Europe’s Sustainable Transformation.
The conference will be held on Thursday, 1st June 2023 at MIAS CTU in Prague. Selected papers written in English will be included in the Acta Polytechnica CTU Proceedings (2336-5382) indexed in the SCOPUS database (APP Guide for authors and example of the article in Word).
The deadline to register and submit the abstract of your contribution is 23rd April 2023.
More information can be found here.
Regionální rozvoj mezi teorií a praxí
Dva roky ovlivňovala pandemie Covid-19 životy lidí v celé Evropě. Přinesla s sebou rozsáhlou škálu společenských změn, z nichž mnohé jsou zjevně nevratné. Analýze těchto změn proto Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze věnoval v pořadí již 11. konferenci cyklu Regionální rozvoj mezi teorií a praxí, tentokrát pod názvem Dopady pandemie Covid-19 na rozvoj regionů Evropy.
Jednání konference probíhalo pod záštitou ředitelky MÚVS prof. Vladimíry Dvořákové ve čtvrtek 19. května 2022; vedle prezenční účasti bylo možné se připojit také online. V prvním bloku vystoupili vyzvaní řečníci ze střední Evropy. Jednání zahájil prof. Egon Smeral z vídeňské Modul University, který se zabýval dopadem pandemie Covid 19 na regiony a země Evropy v oblasti ekonomie a turismu. Na něj navázal prezentací tým z Jagelonské univerzity v Krakově pod vedením prof. Anny Karwiňské, který analyzoval vliv pandemie z hlediska dopadů v oblasti turismu na případové studii z Krakova. Prof. Antonio Roldan-Ponce z Fachhochschule v Drážďanech se zaměřil na dopady Covid-19 z pohledu analýzy scénářů, prof. Tom Kauko z Budapešti zkoumal dopady pandemie na trh s nemovitostmi. Mgr. Miroslav Daněk z Ministerstva pro místní rozvoj se věnoval otázkám dopadů Covid 19 a strategii dalšího rozvoje regionů České republiky a jednání dopolední sekce uzavřel dr. Petr Štěpánek shrnutím dopadů pandemie na rezidenční trh v Praze.
Odpolední blok byl věnován problematice dopadů pandemie v České republice. Účastníci ve svých prezentacích probírali řadu možných úhlů pohledu pohledů od problematiky odpadu v oblasti strategického plánování přes důsledky změn vyvolaných pandemií Covid-19 v oblasti turismu až po zásah pandemie do venkovského prostoru. Jedním z nejdůležitějších dílčích témat na konferenci řešených byla otázka dlouhodobých důsledků pandemie a jejich vlivu na vývoj vzdělávacího systému v České republice.
Vybrané příspěvky z konference budou publikovány v časopise Regionální rozvoj mezi teorií a praxí (www.regionalnirozvoj.eu) a budou k dispozici i těm, kdo se z časových či jiných důvodů nemohli konference zúčastnit.
prof. Egon Smeral – prezentace
prof. Anna Karwiňská – prezentace
Prof. Antonio Roldan – prezentace
Mgr. Miroslav Daněk – prezentace
prof. Tom Kauko – prezentace
dr. Petr Štěpánek – prezentace
doc. Vladimíra Šilhánková/dr. Martin Maštálka – prezentace
dr. Kateřina Tomešková – prezentace
Tereza Sikorová – prezentace
Markéta Rydvalová – prezentace
Kateřina Vyhnánková – prezentace
Technické vzdělávání v ČR: k problematice oborových didaktik
INCOLLAB - Interdisciplinary Learning and Teaching – 10 December 2021
Inovační přístupy a strategické řízení v období pandemie
Datum | Místo konání konference Date | Conference Venue 25.11.2021 Masarykův ústav vyšších studií – učebna 103, Kolejní 2637, 160 00, Praha 6 – Dejvice
Téma konference Konference je určena především pro prezentaci výsledků prací studentů bakalářského, magisterského, doktorského studia z různých oborů. Zaměření konference se dotýká témat jak existujících, tak nových inovativních studijních programů. Dalším navazujícím směrem jsou globálně a technicky zaměřené obory ekonomie, managementu a podnikání.
Conference Objectives The conference is intended primarily for the presentation of results for bachelor, master and doctoral students from various disciplines. The focus of the konference touches on the topics of both existing and newly innovative study programs. Another related target is the global and technical aims of economics, management and enterpreneurship.
Sekce konference Globální procesy pandemických situací – Regionální rozvoj, ekonomické dopady a statistika – Strategické plánování a inovace – Sociální procesy pandemických situací – Digitalizace a informační technologický pokrok – Management, marketing a komunikace – Výzvy pandemické situace – Proměny podnikatelského prostředí – Proměny procesů rozhodování ve veřejné správě a v politice
Conference Sections Global processess during the pandemic – Regional development, economical and statistical impacts – Strategic planning and innovation – Social processess of the pandemic – Digitalization and information technology progression – Management, marketing and communication – Challenges of the pandemic situation – Changes in the enterpreneurial environment – Changes to process
management in the public and political sectors
Anotace 250 slov, v českém nebo anglickém jazyce, termín do 20.10.2021
Abstracts 250 words, English or Czech, deadline 20/10/2021
Příspěvky Příspěvky 6-10 normostran v anglickém jazyce | abstrakty 250 slov dvojjazyčně – v českém a anglickém jazyce | termín do 14/11/2021
Papers Papers 6-10 pages (up to 1800 characters) in English | abstracts 250 words bilingual – English and Czech | deadline 14/11/2021
Poznámky Autoři nejlepších příspěvků budou vyzváni ke zpracování kapitoly do společné monografie s ISBN, která bude na toto téma následně připravena a vydána v externím nakladatelství. Výherci s nejlepšími příspěvky budu ocenění věcnými dary a šeky s finanční odměnou. (1. cena = 7 500 Kč, 2. cena= 5 000 Kč,
3. cena= 2 000 Kč). Součástí konference bude i vyhlášení a ocenění nejlepších studentských prací vědeckou radou.
Notes Authors of the best selected contributions will be asked for the submission of the full chapters for the final edited monograph with ISBN, which will be published with the external publishing house. Winners of the best selected contributions will be awarded financially and materially (1st place=7 500 Kč, 2nd place=5 000 Kč, 3rd place= 2 000 Kč). To conclude the conference there will be an award ceremony held by the scientific committee which, will select and honor the best contributors.
INCOLLAB - Interdisciplinary Learning and Teaching – 10 September 2021
Představitelé MÚVS na vědecké konferenci v Bruselu
Akademičtí pracovníci MÚVS doc. Ing. David Vaněček, doc. PhDr. Dana Dobrovská, CSc. se v Bruselu účastní významné vědecké konference v pozicích tzv. highlighterů. Konference je zaměřena na výzkum v oblasti vzdělávání.
INCOLLAB - Interdisciplinary Learning and Teaching – 11 June 2021
The registration is now closed.
We cordially invite you to join the first conference from a series of International Conferences under the banner “Innovative Interdisciplinary Collaborative Approaches to Learning and Teaching” (INCOLLAB) 2021. These meetings of scholars, researchers, and educators will offer a unique opportunity to discuss the current trends in collaborative interdisciplinary learning and teaching.
We invite participants to submit papers on the following topics:
• 4C approach to learning and teaching: communication, collaboration, creativity, critical thinking
• CLIL in Higher Education
• Intercultural communicative competence
Keynote
Carmen Pérez Vidal (Universitat Pompeu Fabra, Barcelona)
Gabriela Klečková (University of West Bohemia, Pilsen)
Submission deadline 20 May 2021
Registration: You can register and/or submit abstracts for a 15-minute presentation (180 – 200 words) including a short academic bio (80 – 100 words) via the registration form.
Selected conference papers will be published in a reviewed collection of essays.
Given the current travel restrictions, the conference will take place via Zoom. Regardless of the online format, we believe there is much scope and potential for a rich exchange in the chosen themes for INCOLLAB 2021.
The conference is part of the Erasmus + INCOLLAB 2019-1-CZ01-KA203-061163
Contact: Magda.Matuskova@cvut.cz Hana.Pavelkova@cvut.cz Martin.Stefl@cvut.cz Venue: online
Conference Committee:
Rafael Alejo, University of Extremadura, Spain
Margarida Morgado, Castelo Branco Polytechnic Institute, Portugal
Luis Gomez, Castelo Branco Polytechnic Institute, Portugal
Agnes Pal Budapest Business School, Hungary
Reka Asztalos, Budapest Business School, Hungary
Mauro Figueiredo, University of Algarve, Portugal
Ana Mª Piquer-Píriz, University of Extremadura, Spain
Rachel Lindner, University of Padeborn, Germany
José L. Ruiz del Portal Tranche, Amsterdam University of Applied Sciences, The Netherlands
Martin Štefl, CTU MIAS, Czech Republic
Jana Zvěřinová, CTU MIAS, Czech Republic
Monika Hřebačková, CTU MIAS, Czech Republic
Francis Patrick Kapilla, CTU MIAS, Czech Republic
David McDonnell, CTU MIAS, Czech Republic
Hana Pavelková CTU MIAS, Czech Republic
Jan Suk, University of Hradec Králové, Czech Republic
Petr Chalupský, Charles University in Prague, Czech Republic
Upcoming conferences:
Collaborative Learning and Teaching – 11 September 2021
Innovating Learning and Teaching Environment – 10 December 2021