Masarykův ústav vyšších studií. Studuj byznys na technice. » Akce pro veřejnost

Akce pro veřejnost


Cílem těchto akademických dostaveníček otevřených širší veřejnosti je navracet do diskuze slušnost a věcný obsah, stejně jako schopnost naslouchat názorům druhých. Ne náhodou tato setkávání probíhají na „technice“. Proměny technologií a technické inovace nabízejí mnohé odpovědi na společenské otázky, ale také nastolují nové výzvy a nejistoty, s nimiž se společnost musí vyrovnávat. A naše hovory bude rámovat 5P, byť v pozměněné (nemarketingové) podobě: přemýšlení – pochybnosti – postoje – přístupy – prognózy.


Třetím hostem pořadu Hádej, kdo přijde na diskuzi? bude Jan Švejnar, absolvent prestižních amerických univerzit, bývalý poradce prezidenta Havla a prezidentský kandidát, v současnosti ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku na Kolumbijské univerzitě. Hovořit bude o zásadních otázkách rozvoje světa v nejbližších letech. Pokud budete sledovat premiéru, můžete položit svou otázku i vy. Dívejte se na přímý přenos na platformě Youtube. Podrobnosti naleznete v pozvánce. Nezapomeňte! Ve středu 23. června 2021 v 18:00 živě!


Druhým hostem pořadu Hádej, kdo přijde na diskuzi? byla ve čtvrtek 27. května 2021 od 18:00 místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, do jejíž kompetence spadá kontrola dodržování hodnot Evropské unie a transparentnost rozhodovacích procesů. Věra Jourová je v současnosti nejvlivnější českou političkou v rámci Evropské unie a časopis Time ji na jaře 2019 zařadil mezi sto nejvlivnějších osobností na světě. Pokud jste nestihli, nic snazšího! Mrkněte na kompletní záznam  ZDE.


Prvním hostem pořadu Hádej kdo přijde na diskuzi?  byl ve středu 21. dubna 2021 od 18:00 europoslanec a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer. Moderátorkou byla prof. Vladimíra Dvořáková, ředitelka MÚVS. Kdo se nezúčastnil, nemusí si hned zoufat – kompletní záznam této pozoruhodné akce je ZDE