Masarykův ústav vyšších studií. Studuj byznys na technice. » Akce pro veřejnost

Akce pro veřejnost


Cílem těchto akademických dostaveníček otevřených širší veřejnosti je navracet do diskuze slušnost a věcný obsah, stejně jako schopnost naslouchat názorům druhých. Ne náhodou tato setkávání probíhají na „technice“. Proměny technologií a technické inovace nabízejí mnohé odpovědi na společenské otázky, ale také nastolují nové výzvy a nejistoty, s nimiž se společnost musí vyrovnávat. A naše hovory bude rámovat 5P, byť v pozměněné (nemarketingové) podobě: přemýšlení – pochybnosti – postoje – přístupy – prognózy.


Třetím hostem pořadu Hádej, kdo přijde na diskuzi? byl dne 23. června 2021 Jan Švejnar. Absolvent prestižních amerických univerzit, bývalý poradce prezidenta Havla a prezidentský kandidát, v současnosti ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku na Kolumbijské univerzitě. S prof. Dvořákovou hovořili především o zásadních otázkách ekonomického a politického rozvoje světa nejbližších let. Pokud jste neměli možnost sledovat přímý přenos, můžete shlédnout záznam na platformě Youtube.


Druhým hostem pořadu Hádej, kdo přijde na diskuzi? byla ve čtvrtek 27. května 2021 od 18:00 místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, do jejíž kompetence spadá kontrola dodržování hodnot Evropské unie a transparentnost rozhodovacích procesů. Věra Jourová je v současnosti nejvlivnější českou političkou v rámci Evropské unie a časopis Time ji na jaře 2019 zařadil mezi sto nejvlivnějších osobností na světě. Pokud jste nestihli, nic snazšího! Mrkněte na kompletní záznam  ZDE.


Prvním hostem pořadu Hádej kdo přijde na diskuzi?  byl ve středu 21. dubna 2021 od 18:00 europoslanec a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer. Moderátorkou byla prof. Vladimíra Dvořáková, ředitelka MÚVS. Kdo se nezúčastnil, nemusí si hned zoufat – kompletní záznam této pozoruhodné akce je ZDE