Studijní program: Řízení rozvojových projektů (N3949)
Studijní obor: Řízení regionálních projektů (6208T182)
Forma studia: prezenční
Standardní doba studia: 2 roky
Dosažený akademický titul: inženýr (Ing.)
Vážení uchazeči o studium,
ČVUT v Praze, Masarykův ústav vyšších studií prochází zásadní restrukturalizací a inovacemi studijních programů, které mají za cíl systematické zvyšování kvality studia, které má postupné dopady i na úpravu časových plánů studia a strukturu nabízených studijních oborů, resp. jednotlivých oborových specializací. Tyto změny budou mít pozitivní dopad na vyšší míru společenské uplatnitelnosti našich absolventů na trhu práce.
Rádi bychom Vás informovali o strategickém rozhodnutí, že pro akademický rok 2016/2017 nebudou přijímány přihlášky ke studiu do studijního oboru Řízení regionálních projektů. Usilovně pracujeme na tom, abychom Vám mohli i blízké budoucnosti tento studijní obor nabídnout s odpovídajícím personálním zabezpečením.
Cíl studia
Studijní obor si klade za cíl přípravu manažerských odborníků v oblasti koncepčního plánování a řízení projektů regionálního rozvoje v kontextu zemí EU, jejichž doménou je rozpoznat potřeby jednotlivých regionů a promítnout je do podoby projektů. Budoucí manažeři jsou školeni ve formulování, řízení, monitorování a vyhodnocování těchto projektů, ale i v souvisejících činnostech správního a organizačního charakteru a dále ve schopnosti zacházet inženýrským způsobem s komplexními problémy socio-ekonomického a environmentálně-technického charakteru
v dané oblasti.
Stěžejní výukové disciplíny – systémové inženýrství, strategie, strategické, projektové a finanční řízení, komunikace a další jsou doplněny formou volitelných předmětů o témata např. z oblasti ekologie, trvale udržitelného rozvoje měst a regionů, související legislativy. Studenti získají přehled ve sféře regionální a municipální politiky, politologie
a specializované ekonomie – vše s cílem zdokonalit se v umění strategického managementu v oblasti regionálního rozvoje. Důraz je kladen na systémové chápání a řešení jednotlivých úkolů, komunikační a prezentační dovednosti, schopnosti týmového vedení.
Uplatnění absolventů
Se zvyšující se intenzitou zapojení ČR do struktur EU je možnost uplatnění absolventů (manažerů regionálních projektů) široká a dlouhodobá, s působištěm jak ve státní správě, tak i dalších institucích včetně soukromých, jejichž činnost souvisí s problematikou rozvoje měst a regionů.
Organizace výuky
Výuka probíhá v prostorách ČVUT v Praze, dle aktuálního rozvrhu a harmonogramu akademického roku,
a to v rozmezí pondělí až pátek po dobu 13 týdnů v každém ze 4 semestrů. Organizace výuky je zajišťována katedrou managementu.
Průběh studia
Studijní řád oboru Řízení regionálních projektů vychází ze Studijních předpisů ČVUT. V průběhu studia musí student splnit povinnosti předepsané učebním plánem. Učební plán obsahuje následující soubor povinných, oborových
a povinně volitelných předmětů.
Z mnoha důvodů, jako jsou např. změny v zákonech, změny univerzitních, fakultních a ústavních předpisů a dále změny samotných vyučovaných oborů či vznik oborů nových, se mohou studijní plány měnit. Proto všem studentům doporučujeme, aby si každý rok ověřili, zda nedošlo ve studijních plánech na další rok ke změnám a případným změnám se přizpůsobili.
Doporučená časový plán studia 2015/16
Nabídka povinně volitelných předmětů 2014/15 Studenti si vždy vybírají ze zúžené nabídky povinně volitelných předmětů pro daný semestr. Nabízené předměty respektují trendy v daném oboru a návaznost na předchozí výuku.
Ukončení studia
Studium je ukončeno Státní závěrečnou zkouškou, která se skládá z těchto částí:
• Předložení závěrečné diplomové práce a její obhajoby. Obsahem diplomové práce je projekt, který komplexně řeší ekonomický, podnikatelský či manažerský problém. Absolvent musí prokázat schopnost integrace získaných znalostí, musí dokázat vysvětlit a obhájit navržené projektové řešení.
• Složení státní závěrečné zkoušky z okruhů: Řízení podniku a projektů, Strategické řízení regionálního rozvoje, Regionální ekonomika a geografie.
Přijímací řízení
Podmínky pro přijetí ke studiu:
• Absolvování bakalářského nebo inženýrského studijního programu v technickém, případně ekonomickém oboru.
• Úspěšné absolvování přijímacího řízení.
Podmínky přijímacího řízení
Správní poplatky k přihlášce ke studiu
Správní poplatek k přihlášce ke studiu činí 500,- Kč. Elektronickou přihlášku je nutné vytisknout a zaslat společně
s dalšími dokumenty (viz podmínky přijímacího řízení) na adresu MÚVS Kolejní 2637/2a, 160 00 Praha 6 – Dejvice.
Bankovní spojení pro zaslání správního poplatku: KB Praha 6, č. ú.: 19-8491620277/0100. Doklad o uhrazení správního poplatku zašlete studijnímu oddělení spolu s přihláškou ke studiu.